Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Nauji metai – naujos veiklos
Nauji metai – naujos veiklos

2021 metai Respublikiniame priklausomybės ligų centre prasidėjo aktyviai – įgyvendinamos naujos veiklos, tęsiami jau pradėti projektai bei kuriamas bendradarbiavimas, siekiant gerinti paslaugų, teikiamų priklausomybe sergantiems asmenims, kokybę ir informacijos sklaidą.

RPLC SVETAINĖJE PRIEINAMOS METODIKOS

RPLC jau viešai prieinamos dvi Centro parengtos metodikos: „Priklausomybės nuo alkoholio ankstyvosios diagnostikos ir ambulatorinio gydymo metodika“ ir „Atvejo vadybos mokymų programos metodika“.

  1. „Priklausomybės nuo alkoholio ankstyvosios diagnostikos ir ambulatorinio gydymo metodika“ – tai įrankis, skirtas gydytojams psichiatrams, kurie teikia ambulatorines abstinencijos gydymo ir atkryčių prevencijos paslaugas. Metodiką galima rasti čia.
  2.  „Atvejo vadybos mokymų programos metodika“ sukurta siekiant efektyvios veiklos organizavimo ir paslaugų prieinamumo gerinimo priklausomybe sergantiems asmenims bei skirta specialistų dirbančių su pažeidžiamų grupių asmenimis kvalifikacijai tobulinti. Metodiką galima rasti čia.

RPLC DALYVAVO SPAUDOS KONFERENCIJOJE SEIME

Respublikinio priklausomybės ligų gydymo centro direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė dalyvavo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės organizuotoje spaudos konferencijoje „Vėluojantys sprendimai – švirkštai, adatos ir priklausomybės gydymas kalėjimuose“.

Konferencija surengta visame pasaulyje minint Nulinės diskriminacijos dieną (angl. Zero Discrimination Day), siekiant atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į situaciją Lietuvos kalėjimuose, kuriuose yra plačiai paplitęs narkotikų vartojimas, dalijimasis bendrais švirkštais bei dėl šios priežasties kylantys ŽIV protrūkiai.

RPLC JAUNIESIEMS PACIENTAMS DOVANA IŠ „TOPO CENTRO“ IR DALINUOSI.LT

Su RPLC besigydančiais jaunuoliais „Topo centras“ nemokamai pasidalijo įrenginiais, kuriuos nuomoja per dalinuosi.lt – didžiausią daiktų nuomos platformą Lietuvoje.  „Karantino laikotarpiu, kai už centro ribų su pacientais vykti negalime, veiklų įvairovė yra šiek tiek sumažėjusi. Todėl labai džiaugiamės, jog prie reabilitacijos proceso galime jaunuoliams pasiūlyti išbandyti naujų technologijų, kurių ne visi turi galimybę išbandyti namuose“, – sako RPLC Metodinio vadovavimo ir monitoringo skyriaus l. e. p. vedėja Milda Sakalauskaitė.

Pirmosiomis metų savaitėmis Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus pacientams buvo suteikta galimybė pasidžiaugti ir pasinaudoti žaidimų konsole Playstaytion 5 ir virtualios realybės akiniais kartu su dideliu pasirinkimu įvairių žaidimų, tokių kaip Grand Theft Auto, Iron Man ir kt.

PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI PRIEINAMA IR TELEFONU

2020 m. Lietuvos Respublikos Statistikos departamento atlikto Lietuvos gyventojų sveikatos tyrimo duomenys rodo, kad beveik kas ketvirtas (24 proc.) Lietuvos gyventojas rūkė. Nuo 2021 m. vasario 5 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento bendradarbiavimo su Valstybiniu psichikos centru bei Respublikinio priklausomybės ligų centru dėka, pagalba metantiems rūkyti prieinama ir telefonu. Kiekvieną trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį profesionalią pagalbą telefonu metantiems rūkyti teikia Respublikinio priklausomybės ligų centro specialistai.