Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Narkotikų priklausomybės gydymas
Narkotikų priklausomybės gydymas

Respublikiniame priklausomybės ligų centre teikiamas platus priklausomybės nuo narkotinių medžiagų gydymo, reabilitacijos ir žemo slenksčio paslaugų spektras. Atvykę ir pasikonsultavę su gydytoju, galėsite pasirinkti Jums tinkamiausias gydymo paslaugas, o pradėję gydymą, socialinio darbuotojo padedami, susidarysite ilgalaikį sveikimo planą.

Respublikinio priklausomybės ligų centro filialuose gauti nemokamą gydytojo psichiatro konsultaciją, reikalingą patekti į stacionarius gydymo skyrius, skambindami registruotis turi turėti:

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka.
  • Siuntimą iš šeimos gydytojo ar gydytojo psichiatro. Siuntime turi būti nurodyta, kad esate kreipiamas į gydytojo psichiatro konsultaciją Respublikiniame priklausomybės ligų centre. Jei atvykę neturėsite siuntimo, už gydytojo konsultaciją reikės susimokėti.
  • Jei jums 65 m. ir daugiau, būtina turėti išrašą iš šeimos gydytojo apie jūsų sveikatą ir vartojamus medikamentus.

Į gydymą stacionare reikia registruotis iš anksto, pacientai priimami stacionariam gydymui darbo dienomis iki 12.00 val.

Užsiregistravę ir atvykdami gydytis dėl narkotikų priklausomybės į stacionaro skyrių Respublikiniame priklausomybės ligų centre:

  • atvykstant stacionariniam narkotinės abstinencijos gydymui, būtina pažyma apie per pastaruosius metus atliktą krūtinės ląstos rentgenologinį ištyrimą dėl tuberkuliozės;
  • atvykstant stacionariniam abstinencijos gydymui, būtina nevartoti alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų bent 1 parą;
  • atvykstant į gydymą Motyvacinės terapijos ar „Minesotos“ skyriuose, būtinas bent 10 d. susilaikymas nuo alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo;

Stacionarinio gydymo paslaugos teikiamos nemokamai, išskyrus tuos asmenis, kurie pageidauja gydytis neatskleidžiant asmens tapatybės, ir asmenims, kurie stacionarizuojami gydymui nepraėjus šešiems mėnesiams po paskutinio išrašymo iš RPLC stacionaro skyriaus. Visos paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.

Apie eilių sudarymą į gydymą farmakoterapija metadonu skaitykite čia.

Informacija atnaujinta 2018-12-14