Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Elgesio priklausomybės gydymas
Elgesio priklausomybės gydymas

Taip pat galima gydytis ir anonimiškai, be siuntimo. Tokiu atveju paslaugos yra mokamos. Visos paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.

Norėdami pradėti gydymą, turite užsiregistruoti, skambindami į jūsų pasirinkto filialo registratūrą:

 • Vilniaus filialas, tel. nr.: 0 5 213 7808
 • Kauno filialas, tel. nr.: 0 37 33 32 55
 • Klaipėdos filialas, tel. nr.: 0 46 41 50 25
 • Šiaulių filialas, tel. nr.: 0 41 45 56 44
 • Panevėžio filialas, tel. nr.: 0 45 58 26 73

Atvykus reikia turėti:

 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka.
 • Siuntimą iš šeimos gydytojo ar gydytojo psichiatro. Siuntime turi būti nurodyta, kad esate kreipiamas į gydytojo psichiatro konsultaciją Respublikiniame priklausomybės ligų centre. Nebent norite gydytis anonimiškai ir renkatės mokamas paslaugas, tada siuntimo nereikia.
 • Jei turite gretutinių susirgimų ir yra gydytojų paskirtų vaistų, būtina turėti išrašą apie jūsų sveikatą ir turėti su savimi vartojamus medikamentus. Dokumentai, kurių reikia, norint gauti paslaugas, nurodyti bendrajame paslaugų apraše „Paslaugos“.

Pirmiausia užsiregistruojama gydytojo psichiatro konsultacijai, kuris nustato tolimesnį gydymo planą.

RPLC teikiamos ambulatorinės bei stacionarinės paslaugos.

 • Ambulatorinis priklausomybės gydymas – gydytojas psichiatras įvertina priklausomybės sunkumo laipsnį, kartu su pacientu sudaro palaikomojo gydymo planą, numato profilaktinių vizitų grafiką būklės stebėjimui bei konsultuoja dėl elgesio pokyčių.

Paslauga teikiama Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio filialuose.

 • Ambulatorinė „Minesota“ – gydymas trunka tris mėnesius, per kuriuos pacientas, pagal jam sudarytą individualų gydymo planą, reguliariai lankosi grupiniuose užsiėmimuose ir individualiuose gydytojo, psichologo, socialinio darbuotojo, dramos terapeuto ir, esant indikacijoms, ergoterapeuto konsultacijose. Pacientai mokosi analizuoti savo jausmus, koreguoti mąstymą, stiprinti pozityvų elgesį. Gydymo laikotarpiu į psichologo konsultacijas kviečiami ir pacientų artimieji.

Paslauga RPLC teikiama tik mokamai. Visų paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.

Paslauga teikiama Vilniaus filiale (Savanorių pr. 74).

 • Dienos stacionaras – tai iki 30 dienų trunkantis ambulatorinis priklausomybės gydymas. Lankymosi Dienos stacionare metu asmuo dalyvauja gydytojo psichiatro, socialinio darbuotojo, psichologo, ergoterapeuto ir kitų specialistų vedamuose grupiniuose užsiėmimuose bei individualiose konsultacijose. Užsiėmimai ir konsultacijos vyksta kiekvieną darbo dieną ir trunka ne mažiau nei 4 valandas. Gydymas padeda pacientams stabilizuoti būklę, pažinti jausmus ir jais dalintis, skatina pacientų pozityvius elgesio pokyčius, motyvuoja pacientus tęsti tolesnį gydymą ar išvengti atkryčio.

Paslauga teikiama Vilniaus filiale (Savanorių pr. 74).

 • „Minesota“ stacionare – programoje taikomos priemonės pagrįstos „Dvylikos žingsnių“ terapija ir supažindinimu su savitarpio pagalbos grupėmis. Gydymo metu pacientai mokosi analizuoti savo jausmus, koreguoti mąstymą, stiprinti pozityvų elgesį. Skyriuje laikomasi nustatytos dienotvarkės, pagal kurią pacientai kasdien lanko specialistų vedamus grupinius užsiėmimus: psichologų ir ergoterapeutų rengiamus užsiėmimus, psichologines grupes, socialinių darbuotojų skaitomas paskaitas, filmų peržiūras, užsiėmimus apie „Dvylikos žingsnių“ programą. Gydymas trunka 28 dienas.

Paslauga teikiama Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos filialuose.

Už gydymosi laikotarpį, esant poreikiui, Jums gali būti išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Daugiau informacijos čia.