Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
RPLC jauniesiems pacientams dovana iš „Topo centro“ ir dalinuosi.lt
RPLC jauniesiems pacientams dovana iš „Topo centro“ ir dalinuosi.lt

Su Naujais metais atėjo ir nauji džiaugsmai. Su RPLC besigydančiais jaunuoliais „Topo centras“ nemokamai pasidalijo įrenginiais, kuriuos nuomoja per dalinuosi.lt – didžiausią daiktų nuomos platformą Lietuvoje.  „Karantino laikotarpiu, kai už centro ribų su pacientais vykti negalime, veiklų įvairovė yra šiek tiek sumažėjusi. Todėl labai džiaugiamės, jog prie reabilitacijos proceso galime jaunuoliams pasiūlyti išbandyti naujų technologijų, kurių ne visi turi galimybę išbandyti namuose“, – sako RPLC Metodinio vadovavimo ir monitoringo skyriaus l. e. p. vedėja Milda Sakalauskaitė.

Pirmosiomis metų savaitėmis Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus pacientams buvo suteikta galimybė pasidžiaugti ir pasinaudoti žaidimų konsole Playstaytion 5 ir virtualios realybės akiniais kartu su dideliu pasirinkimu įvairių žaidimų, tokių kaip Grand Theft Auto, Iron Man ir kt.

Šiame skyriuje stacionariai gydomi paaugliai nuo 1 iki 3 mėnesių, todėl labai svarbu užtikrinti jų užimtumą bei veiklų įvairovę, kurie neatsiejami nuo gijimo proceso. Kaip pastebi Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus l. e. p. vedėja Giedrė Misiūnienė, „Esant paauglių psichikos sveikatos sutrikimams bei žalingam PAM  vartojimui dažniausiai pasirenkamas ir praktikuojamas stacionarinis gydymas ir hospitalizacija. Tačiau nuolat ieškant paveikių gydymo ir ugdymo būdų, stiprinant vaikų ir jaunuolių bendruosius gebėjimus, kurie yra reikalingi ir asmeniniame, ir profesiniame gyvenime kinta ir gydymo koncepcija. Skyriaus reabilitacijoje remiantis pozityvaus ugdymo koncepcija, siekiant skatinti, palaikyti gydymą, pereinama prie multimodalaus ugdymo paradigmos, patyriminio ugdymo pasitelkiant technologijas, populiarius jaunimo tarpe video žaidimus. Tai vienas iš paveikių būdų formuoti naujus įgūdžius, palaikymas esant atkryčio situacijose, paskatinimas už aktyvų dalyvavimą reabilitacijos procese“.

„Topo Centras“ per dalinuosi.lt nuomoja įvairiausius daiktus: žaidimų konsoles, langų valymo robotus, plovimo siurblius, dronus, veiksmo kameras, paspirtukus, garso techniką, projektorius. Šioje platformoje daiktus nuomoja tiek privatūs žmonės, tiek mažos ir didelės įmonės. Ir čia galima išsinuomoti pačių įvairiausių daiktų – nuo automobilių, iki profesionalios fototechnikos, laisvalaikio ir namų apyvokos prekių. Dalinuosi.lt tikslas yra skatinti žmones dalintis daiktais. Savininkams suteikiama galimybė įdarbinti savo rečiau naudojamus daiktus ir taip užsidirbti papildomų pinigų, o nuomininkai čia gali lengvai ir nebrangiai nuomotis ir išbandyti įvairius daiktais.