Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Narkotinės abstinencijos gydymas
Narkotinės abstinencijos gydymas

Ilgai vartojant psichoaktyviąsias medžiagas, žmogaus organizmas prie jų pripranta, todėl, staiga nutraukus vartojimą, gali pasireikšti simptomai, kurių visuma vadinama abstinencijos sindromu. Šie simptomai yra individualūs ir gali pasireikšti labai skirtingai (nuo švelnių iki pavojingų gyvybei), todėl tam tikrais atvejais gydytojas gali rekomenduoti arba pacientas gali pats pasirinkti švelninti abstinencijos sindromo simptomus vartodamas gydytojo paskirtus medikamentus.

Narkotinės abstinencijos gydymas trunka iki 21 dienos. Gydymo eigoje, gydytojas reguliariai skiria ir koreguoja medikamentinį gydymą, o slaugos personalas visą parą stebi pacientų sveikatos būklę.

Visapusį gydymą užtikrina galimybė lankyti specialistų vedamus užsiėmimus. Centro psichologai ir socialiniai darbuotojai organizuoja grupines ir individualias konsultacijas, kurių tikslas – informuoti pacientus apie priklausomybę kaip psichikos ir elgesio sutrikimą, kalbėtis apie gydymo ir reabilitacijos galimybes, motyvuoti sveikti.

Narkotinės abstinencijos gydymas – tai pirmas žingsnis į tolimesnį sveikimą.

Narkotinės abstinencijos skyrius (RPLC) buvo pirmoji vieta, į kurią kreipiausi pagalbos. Iki tol niekada nesikreipiau į gydymo įstaigą. Neturėjau paso, nebepalaikiau ryšių su mama. Skyriuje su socialinės darbuotojos pagalba pavyko įgyvendinti reikiamus žingsnius, kad galėčiau toliau gydytis: užsisakiau asmens dokumentą, išsirinkau reabilitaciją, gavau mamos palaikymą ir finansinę pagalbą, mama man tiesiai į čia, RPLC skyrių, atsiuntė ir reikiamų daiktų. Taip, viską susirinkęs, iš gydymo įstaigos išvykau į reabilitaciją – jos darbuotojai atvyko į RPLC ir mane pasiėmė. Šiandien esu joje jau šešis mėnesius, laikausi dienotvarkės, keliuosi anksti, darau mankštą, dalyvauju rytiniame rate. Norėčiau įgyvendinti keliamas užduotis, baigti pilną, metus trunkančią reabilitacijos programą. Ko palinkėčiau kitiems? Noro sveikti, finansinės paramos tuo reikalingiausiu metu ir geros socialinės darbuotojos!   (Paulius, 28)

Dokumentai, kurių reikia, norint gauti paslaugą, nurodyti bendrajame paslaugų apraše „Paslaugos“.

Pasirinkus gydymą, neatskleidžiant asmens tapatybės, paslauga yra mokama. Visų paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.

Informacija atnaujinta 2019-04-03