Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
„Minesota“ stacionare
„Minesota“ stacionare

„Minesotos“ paslauga skirta priklausomybei nuo alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų bei azartinių lošimų gydyti. Stacionarinė „Minesota“ trunka keturias savaites, per kurias pacientai mokosi analizuoti savo jausmus, koreguoti mąstymą, stiprinti pozityvų elgesį. Gydymo metu kuriama tvirta motyvacija gyventi blaiviai, o išmoktus „Dvylikos žingsnių“ principus mokomasi pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Skyriuje laikomasi nustatytos dienotvarkės, pagal kurią pacientai kasdien lanko specialistų vedamus grupinius užsiėmimus: psichologų ir ergoterapeutų rengiamus užsiėmimus, psichologines grupes, socialinių darbuotojų skaitomas paskaitas, filmų peržiūras, užsiėmimus apie „Dvylikos žingsnių“ programą. Baigus gydymą, yra galimybė tęsti sveikimą vartojant atkryčio tikimybę mažinančius medikamentus ir konsultuojantis ambulatoriškai.

Artimųjų palaikymas labai svarbus besigydantiems, todėl pacientų šeimos nariai kviečiami individualiai konsultuotis su psichologu.

Mokymasis gyventi su kitais žmonėmis, bendruomeniškumas, pagalbos ir rūpesčio sulaukimas (kai stipriai peršalau, visi man nešė, kas ką turėjo ir galėjo –  arbatą, citriną, imbierą) ir galimybė padėti kitam (kad ir pasidalinti sumuštiniu) padėjo vėl pajusti, kad nesu „aš“ ir „jie“, kad esame „mes“, skirtingi, saviti, bet galintys sugyventi, rūpintis, mokytis vienas iš kito. Labai padėjo individualūs ir bendri užsiėmimai su psichologais, socialiniais darbuotojais, jų atviri, tikri, asmeniški pasakojimai apie savas priklausomybes ir kelius sveikimo link, kai, rodės, jau nebebuvo vilties, gydytojai ir visi artimieji buvo nusigręžę. (Ramunė, 30 m.)

Dokumentai, kurių reikia, norint gauti paslaugą, nurodyti bendrajame paslaugų apraše „Paslaugos“.

Pasirinkus gydymą, neatskleidžiant asmens tapatybės, paslauga yra mokama. Visų paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.

Šioje medžiagoje apie atkryčio prevenciją, galite rasti informaciją, ką daryti esant priklausomybei ir jei įvyko atkrytis (priklausomybės ligos paūmėjimas).

Informacija atnaujinta 2021-06-28