Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Metų pabaiga RPLC – nepaisant pandemijos, centro veiklos nesustojo
Metų pabaiga RPLC – nepaisant pandemijos, centro veiklos nesustojo

RPLC apmokė policijos pareigūnus naudotis priešnuodžiu, skirtu užkirsti kelią mirtims dėl perdozavimo heroinu, dalyvavo tarptautinėje konferencijoje LR Seime bei teikė pacientams paslaugas tiesiogiai ir nuotoliniu būdu. Nepaisant pandemijos, centro veiklos nesustojo ir ketvirtasis metų ketvirtis RPLC buvo produktyvus.

RPLC MOKYMAI POLICIJOS PAREIGŪNAMS

Respublikinio priklausomybės ligų centro, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato iniciatyva, policijos patrulius pasiekė purškiamas į nosį priešnuodis, gelbstintis gyvybę perdozavus heroino. Spalio 1 d. RPLC apmokė pirmuosius 15 pareigūnų, kaip naudotis šiuo medikamentu. Mokymus vedė  RPLC Ryšių su visuomene specialistė Morgana Danielė.

Šiuo metu yra apmokyta 30 pareigūnų, išduotos 25 medikamento dėžutės. Planuojama apmokyti ir medikamentu aprūpinti dar 85 Vilniaus miesto pareigūnus.

Vilniaus miesto policijos pareigūnai yra tarp pirmųjų Europoje, pasirengusių teikti būtinąją pagalbą žmonėms, perdozavusiems opioidinių narkotikų. Visoje Europoje tokį bendradarbiavimą tarp sveikatos apsaugos ir teisėsaugos šiandien turi tik Škotija ir Velsas.

RPLC DALYVAVO KONFERENCIJOJE

2020 m. lapkričio 9 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko tarptautinė konferencija „Priklausomybių gydymas Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir perspektyvos”, kurioje pranešimą skaitė ir Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) vadovas dr. Emilis Subata.

Konferenciją bendromis pastangomis surengė Lietuvos priklausomybės ligų institutas (LPLI), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC) ir Lietuvos Respublikos Seimas (LRS). Joje priklausomybių tema kalbėjo tiek Lietuvos, tiek užsienio ekspertai.

PASLAUGOS COVID-19 PANDEMIJOS METU

Paskutinį ketvirtį Respublikiniame priklausomybės ligų centre, nepaisant pandemijos, paslaugų teikimas nesustojo. Buvo atsižvelgiama į saugumo reikalavimus, tačiau paslaugos buvo teikiamos įprastai.

Taip pat RPLC kvietė šiuo metu konsultuotis nuotoliniu būdu. Prisitaikęs prie naujų aplinkybių centras vykdė nuotolines artimųjų konsultacijas. Konsultacijas vykdė gydytoja psichiatrė ir Stacionarinės „Minesotos“ l. e. p. vedėja Jolanta Ugnė Vilkaitė.

Spalio-gruodžio mėnesiais praktiką RPLC atliko ir su priklausomybės ligų gydymu susipažino 10 studentų ir atliktas 1 tyrimas.

INTERVIZIJŲ VEDIMO MOKYMAI

Spalio mėnesį RPLC organizavo intervizijų vedimo mokymus psichikos sveikatos specialistams Ignalinoje, Kupiškyje ir Klaipėdoje. Intervizijų metu specialistai kėlė savo kvalifikaciją, moderuojamos diskusijos metu dalindamiesi savo patirtimi ir problemomis bei kartu ieškodami geriausių jų sprendimo būdų. Intervizijų vedimo mokymai yra viena iš projekto Nr. 08.4.2-ESFA-V-621-01-0001 „Integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“ veiklų ir yra finansuojami iš Europos socialinių fondų lėšų. Pasibaigus karantinui ši veikla bus tęsiama ir organizuojama dar 12 mokymų intervizijų vedimo bei kitomis psichikos sveikatos specialistams skirtomis temomis.

PROGRAMĖLĖ RiskRadar

Įgyvendinant Europos Sąjungos bendrųjų veiksmų projektą INTEGRATE sukurta programėlė RiskRadar, kurios pagalba, atsakius į kelis klausimus, galima sužinoti savo ŽIV, virusinio hepatito, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių ligų (LPL)  riziką ir daugiau apie šias infekcijas.

Projektas skirtas ankstyvam ŽIV, virusinio hepatito, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių ligų (LPL) diagnozavimui ir nukreipimui dėl ŽIV infekcijos gydymo. Projekte RPLC dalyvauja kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru bei Vilniaus Santaros klinikomis.