Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE – BEVEIK 100 SPECIALISTŲ
TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJOJE – BEVEIK 100 SPECIALISTŲ

Į konferenciją „Priklausomybės kompleksinis gydymas ir pacientų motyvavimas“ Kaune praėjusią savaitę susibūrė apie šimtas priklausomybės ligų srityje dirbančių specialistų iš visos Lietuvos, kur pranešimus skaitė Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorius dr. Emilis Subata, RPLC gydytojas psichiatras Darius Jokūbonis, taip pat du RPLC Išorinės ekspertų grupės atstovai – svečias iš Nyderlandų prof. Cornelis de Jong ir prof. Virginija Adomaitienė. „Priklausomybė ir kiti psichikos sutrikimai ­– nerimas, aktyvumo ir dėmesio, nuotaikos sutrikimai, potrauminis streso sindromas – dažnai žengia koja kojon ar sąlygoja vieni kitus, todėl su asmeniu dirbantis gydytojas turi gebėti tiek diagnozuoti, tiek gydyti visus sutrikimus iškart. Užčiuopti problemas padeda geras paciento ir specialisto ryšys, tačiau tam reikia laiko ir pastangų iš abiejų pusių” – pranešime dėstė prof. Cornelis de Jong.

Ekspertas iš Nyderlandų savo pranešime daugiau dėmesio skyrė paciento ir gydytojo santykio kūrimui, empatijos, motyvacinės terapijos, profesinių emocinės savistabos įgūdžių svarbai psichikos sveikatos srityje. „Šių metų pradžioje kurdami Išorės ekspertų grupę pakvietėme prof. Cornelį de Jong tapti jos nariu ir prisidėti prie RPLC teikiamų paslaugų kokybės tobulinimo. Mums buvo svarbi ne tik profesoriaus mokslinė veikla ir atliekami tyrimai, tačiau ir tai, kad jam gerai pažįstama psichikos ligų gydymo situacija Lietuvoje – prof. Cornelis čia lankosi nuo 1998 m., padeda rengti Lietuvos jaunąją psichiatrų kartą, gydytojus rezidentus. Ateityje, prof. Cornelį, kaip Išorinės ekspertų grupės narį planuojame įtraukti į metodikų rengimą ir gydytojų mokymą,“ – apie konferencijos pranešėjus pasakoja RPLC direktorius dr. Emilis Subata.

Konferencijoje svarstyta apie tai, kad, Lietuvoje trūkstant priklausomybės nuo alkoholio ambulatorinių gydymo metodikų, gydytojų skiriamo gydymo praktika labai įvairi, ne visada moksliškai pagrįsta. Atkryčių prevencijai turi būti pasitelktos visos priemonės: pacientų švietimas, motyvacinės psichoterapinės technikos ir Lietuvoje prieinami medikamentai. Akcentuota, kad priklausomybės ligų gydymas panašus, į kitų lėtinių ligų, tokių kaip padidėjusio kraujospūdžio liga, II tipo diabetas, lėtiniai psichikos sutrikimai, gydymą, kur gydymo sėkmę lemia paciento atkaklios pastangos keisti elgesį, gyvenimo būdą ir gydytojo profesionalumas.