Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
SVARBI INFORMACIJA DĖL GAISRO VILNIUJE:
SVARBI INFORMACIJA DĖL GAISRO VILNIUJE:
Šįryt dauguma vilniečių nubudo su nerimu – ką daryti, kai vyksta tokia nelaimė, kaip apsisaugoti, kaip apsaugoti vaikus, kokie požymiai rodo, kad galimas apsinuodijimas. Skubiai ir tiksliai atsako RPLC klinikinės toksikologijos gydytojas Haris Jakavičius:
„Kilus dideliems gaisrams, į aplinką išsiskiria įvairūs degimo produktai: kietosios dalelės, anglies monoksidas, plastikų degimo produktai. Šios medžiagos, patekusios į žmogaus organizmą, priklausomai nuo jų koncentracijos, gali neigiamai veikti žmogaus sveikatą. Kietosios dalelės ir plastikų degimo produktai nusėda kvėpavimo takuose, gali sukelti kvėpavimo, kraujotakos sistemų ligas. Anglies monoksidas (smalkės) taip pat labai pavojingas junginys, kuris sukelia ūmias apsinuodijimo būkles.
Svarbu nebūti aplinkoje, kur yra gaisras, jei degimas vyksta lauke, namuose uždaryti langus ir izoliuoti namų orą nuo lauko aplinkos oro, kol pasikeis vėjo kryptis.
Atsiradus kvėpavimo sutrikimo požymiams, dusuliui, svarbu išeiti iš aplinkos, kurioje esate, ją išvėdinti.
Daugiau gryno oro, didesnė deguonies koncentracija momentaliai pagerins žmogaus savijautą, o jei būklė negerėja, rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą.”
Informaciją kviečiame sekti: Aplinkos Apsaugos agentūros tinklapyje.