Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Rūkymas – kaip jo atsikratyti?
Rūkymas – kaip jo atsikratyti?

Medikamentai ir konsultacijos metantiems rūkyti – tokią paslaugą jau pusmetį teikia Respublikinis priklausomybės ligų centras. Klaipėdos filiale konsultuojantis gydytojas Pavel Osipov sako, kad daugiausia kreipiasi vyresnio amžiaus žmonės, jau daugelį kartų nesėkmingai bandę įveikti šią priklausomybę. Anot jo, kliūtis į gyvenimą be dūmų išlieka ta pati – pagalbos galimybės neišnaudojamos tinkamai.

Gydytojas paaiškina, kad paslauga yra kompleksinė. Besikreipiantieji gauna gydytojo konsultacijas, per kurias parenkamas medikamentas, nuo tablečių iki purškalų ir pleistrų, aptariamas jų vartojimas, o gydymo eigoje medikamentai gali būti keičiami ar derinami tarpusavyje, koreguojama dozė. Konsultacijos su gydytoju užtikrina nuoseklumą, vartojant pasirinktus medikamentus, kuris yra labai svarbus sėkmei užtikrinti. Taip pat yra ir 6 psichologo konsultacijos, per kurias sudaromas individualus metimo rūkyti planas, identifikuojami „rizikos veiksniai“, galintys pastūmėti į užsirūkymą, aptariama, kaip jų išvengti, ką koreguoti savo dienos rutinoje.

„Dauguma žmonių neįvertina planavimo ir nuoseklumo svarbos. Vis dar gajus mitas, kad mesti reikia pačiam, todėl net ir medikamentai, jei ir įsigyjami, dažniausiai nevartojami, kaip reikėtų, tiek ilgai, kaip reikėtų. Žmogus tikisi greito pokyčio, o jam neįvykus, skuba konstatuoti, kad priemonė „nepadėjo“. Kadangi tiek pati priklausomybė yra labai skirtinga kiekvienu individualiu atveju, tiek medikamentai skiriasi savo poveikiu, vartojimo ypatumais, tikrai reikėtų konsultuotis su gydytoju. Specialistai ir yra tam, kad padėtų žmogui suplanuoti veiksmus ir juos atlikti tinkamai. Tyrimai rodo, kad naudojantis konsultacijomis metantiems rūkyti, sėkmės tikimybė yra net triskart didesnė“, – paaiškina gydytojas.

Pasak P. Osipovo, mesti rūkyti gali būti geriausias gyvenimo sprendimas. „Tai labai stipri priklausomybė, kuri dažnu atveju yra mirtina. Todėl, nors į mus dažniausiai kreipiasi 45 m. ir vyresni žmonės, skatinu ir jaunesnius pasinaudoti mūsų teikiama paslauga. Šiandieniniame pasaulyje jau yra įvarių priemonių, padedančių mesti, tereikia teisingai jomis naudotis“, – sako specialistas.