Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
RPLC ekspertų komanda vedė mokymus
RPLC ekspertų komanda vedė mokymus
Beveik 40 specialistų ir ekspertų iš visos Lietuvos (Alytaus, Pravieniškių, Marijampolės, Kauno laisvės atėmimo vietų ir Lietuvos kalėjimų tarnybos administracija) šiandien visą dieną dirba mokymuose. Juos veda RPLC ekspertų komanda – dr. Emilis Subata, dr. Aušra Širvinskienė, gyd. Haris Jakavičius ir gyd. Vilma Pukelevičienė. Mokymų tema – farmakoterapijos opioidiniais vaistiniais preparatais (metadonu ir buprenorfinu/naloksonu) kokybės užtikrinimas.
„Šie vaistai yra Pasaulinės sveikatos organizacijos būtinųjų vaistų sąraše. Pakaitinė terapija – tai gėris ir nauda ir individui, ir visuomenei, tad ji turi būti prieinama kuo plačiau”, – teigia RPLC direktorius dr. Emilis Subata.
„Galimybės gauti vaistais pagrįsto gydymo stoka sukelia didesnę riziką vėl pradėti vartoti ir perdozuoti po to, kai žmonės paleidžiami iš kalėjimo”, – mokslu grįstas išvadas pateikia ir dr. Aušra Širvinskienė.
Patys specialistai, dirbdami grupėse, nuo pat ryto pateikia šiuos terapijos opioidiniais vaistiniais preparatais tikslus ir naudą: mažinti mirtingumą nuo perdozavimo, kontroliuoti priklausomybes, vykdyti užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę, mažinti nusikalstamumą, gerinti gyvenimo kokybę, grąžinti ekonominį saugumą šeimoms, stabilizuoti psichinę būseną, stiprinti socialinį funkcionavimą.
RPLC ekspertai supažindina ir su naujausiais gydymo agonistais pasauliniais tyrimais, ir konkrečiais atvejo analizės atvejais. Lietuvoje yra apie 9 000 aukštos rizikos opioidų vartotojų, kuriems šis gydymas būtų reikalingas. Europos pakaitinės terapijos lyderė yra Prancūzija.