Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Paskutinis metų ketvirtis RPLC – pasiruošimas naujoms pradžioms
Paskutinis metų ketvirtis RPLC – pasiruošimas naujoms pradžioms

2021 m. IV ketvirtis Respublikiniame priklausomybės ligų centre – nauji projektai, iniciatyvos, bendradarbiavimo sutartys bei rekonstrukcijos darbai, gerinantys paslaugų efektyvumą bei kokybę.

RPLC VILNIAUS FILIALO ATNAUJINIMAS

Šiuo metu RPLC skelbia atvirą konkursą Vilniaus filialo patalpų, esančių Gerosios Vilties g. 3, rekonstrukcijos rangos darbams. Pastato rekonstrukcija bus atliekama inovatyvia skaitmenine statyba – pasitelkus BIM (Building Information Modeling) Informacinį Statinio Modeliavimą. Tai leis efektyviau vykdyti patį statybos procesą, nes jo metu bus kuriama ir valdoma visa statinio informacija visais jo gyvavimo ciklais, nuo pirminės projekto koncepcijos iki jo eksploatacijos pabaigos.

„Esamos patalpos jau seniai reikalavo rekonstrukcijos – jos jau 50 metų iš esmės nebuvo atnaujintos. Tad naujasis projektas labiau atitiks tiek darbuotojų, tiek pacientų poreikius. Šiuo projektu siekiama gerinti sąlygas priklausomybės ligomis sergantiems pacientams ir suteikti aukštesnės kokybės paslaugas“, – sako RPLC direktorius Emilis Subata.

CRAFT PROGRAMA SKIRTA PRIKLAUSOMŲ ŽMONIŲ ARTIMIESIEMS

Lietuvoje diegiamas naujas pagalbos metodas – psichikos sveikatos specialistai pradeda darbą su CRAFT programa, skirta priklausomų žmonių artimiesiems. Šiuos mokymus ir specialistų sertifikavimą organizuoja RPLC kartu su VšĮ Neuromedicinos institutu. Iš mūsų Centro šioje programoje mokosi 5 specialistai, iš viso sertifikuojasi 21 specialistas. Jų kontaktus, kur galite nukreipti artimuosius, galite rasti bendrame CRAFT metodu konsultuojančių specialistų kontaktų sąraše, kuris yra RPLC tinklapyje.

CRAFT programos metu artimieji mokomi skirti dėmesį bei atjautą ir  skatinami bei mokomi pasirūpinti savimi, be to, vyksta tam tikro elgesio pokyčių treniruotės, kurių dėka išmokstama bendrauti taip, kad priklausomas žmogus kreiptųsi pagalbos ir pradėtų gydymosi programą.

ŽIV IR HEPATITO C TESTAVIMO SAVAITĖ

Lapkričio 22-26 d. RPLC filialuose buvo vykdoma nemokama ŽIV ir hepatito C testavimo savaitė. Atvykus į bet kurį centro filialą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje buvo galima anonimiškai išsitirti greitaisiais šių virusų nustatymo testais. Džiaugiamės šia iniciatyva, skatinančia visuomenę būti sveikesne ir sąmoningesne.

PASIRAŠYTA SUTARTIS SU VDU IR VU

Spalio mėnesį RPLC pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu, o lapkritį su Vilniaus universitetu. Nuo šiol bendradarbiausime su universitetais mokslinių tyrimų, projektų, renginių, mokymų, studentų profesinės praktikos srityse bei įgyvendinsime socialinę partnerystę siekiant profesinio darbo, mokslo ir studijų efektyvumo, kokybės gerinimo ir kitų abipusiai naudingų tikslų.

RPLC VIDEO PROJEKTE

Kviečiame pasiklausyti asociacijos „Aktyvus jaunimas“ pokalbio su mūsų Centru, kuriame Vilniaus filialo Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus vedėja Giedrė ir socialinė darbuotoja Emilija pasakojo apie priklausomybes ir pristatė Centro teikiamas paslaugas ir veiklas.

PANEVĖŽIO FILIALE COVID-19 PROTRŪKIS

Spalio 12 d. buvo sustabdyta Panevėžio filialo veikla, nes asmeniui, susijusiam su šiuo filialu, nustatytas COVID-19. Reaguodama į tai filialo vadovybė ėmėsi veiksmų, užtikrinančių darbuotojų ir pacientų saugumą. Tačiau spalio 19 d. personalui atlikti testai parodė neigiamus rezultatus, todėl atnaujintos visos paslaugos ir pacientai vėl gali kreiptis pagalbos bei gauti gydymą.

RPLC mokymai

Spalio mėnesį RPLC specialistai surengė mirčių nuo perdozavimo prevencijos mokymus Savarankiško gyvenimo namų „Savi namai“ socialiniams darbuotojams. Iš viso buvo apmokyti 6 specialistai.