Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Sustabdyta RPLC Panevėžio filialo veikla
Sustabdyta RPLC Panevėžio filialo veikla

Šiuo metu sustabdyta Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo veikla, nes asmeniui, susijusiam su šiuo filialu, nustatytas COVID-19. Tad Panevėžyje nauji pacientai iki savaitės pabaigos nepriimami. „Atsižvelgiant į aplinkybes, jei liga toliau neplis personalo tarpe, planuojame nuo spalio 18 dienos atnaujinti stacionarinių skyrių veiklą“, – teigia Panevėžio filialo direktorius Darius Mačiulis.

Antradienį viename iš filialo skyrių hospitalizuotam pacientui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai: galvos skausmas, skonio ir kvapo praradimas. Atliktas greitasis testas parodė teigiamą rezultatą.

Reaguodama į tai filialo vadovybė ėmėsi veiksmų, užtikrinančių darbuotojų ir pacientų saugumą. Visi centro pacientai prieš paleidžiant namo buvo patikrinti dėl COVID-19 ligos. Taip pat testai buvo atlikti ir visam filialo personalui.

Siekiant išvengti tolesnio ligos plitimo, antradienį visi pacientai, kurie turėjo tinkamas galimybes grįžti ir izoliuotis namuose, buvo išrašyti gydytis į namus. Likę pacientai, kurie antradienį neturėjo tinkamų galimybių grįžti į namus, atsiradus galimybėms buvo išrašyti trečiadienį. Kiekvienam pacientui buvo nurodyta, kaip turi elgtis izoliuodamasis namuose.

Šiuo metu, pagal esamus duomenis, RPLC Panevėžio filiale nustatyti 9 COVID-19 ligos atvejai: 5 pacientams ir 4 įstaigos darbuotojams.