Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Nauja gydymo paslauga Šiauliuose
Nauja gydymo paslauga Šiauliuose
Šiauliuose daugėja gydymosi nuo alkoholio priklausomybės galimybių ­– nuo sausio 22 d. pradeda veikti Motyvacinės terapijos paslauga. Naujoji paslauga užtikrins tęstinio pobūdžio stacionarų gydymą, kokio anksčiau Šiauliuose nebuvo. „Iki šiol teikėme tik trumpalaikį poveikį turinčias paslaugas, tokias kaip išblaivinimas, alkoholinės abstinencijos gydymas. Motyvacinė terapija yra kitokia paslauga, kadangi ji paremta psichologine savianalize ir socialinių įgūdžių lavinimu. Gryninamos giluminės problemos ir jų ryšys su potraukiu vartoti alkoholį, mokomasi atpažinti ir išvengti atkryčių, naudojamos šiuolaikiškos užduotys, grupinio ir individualaus darbo metodai. Gydymas trunka penkiolika dienų ir apima penkiasdešimt reabilitacijos paslaugų valandų,“ – pasakoja Justina Šimanauskaitė, laikinai einanti Respublikinio priklausomybės ligų centro Šiaulių filialo direktoriaus pareigas.
Registracija į naująjį skyrių pradėta, ir, kaip skelbia filialo administracija, vietų dar yra. „Suformavę ir apmokę specialistų komandą – socialinius darbuotojus, psichologus, gydytoją psichiatrą ir slaugytojus – nedelsdami ėmėme ruoštis atidarymui. Šiandien dėl paslaugos galima kreiptis mūsų registratūros telefonu. Į skyrių taip pat bus kreipiami pacientai, baigę gydymo kursą kitame filialo skyriuje, taip užtikrinant tęstinumą ir didinant priklausomybės gydymo efektyvumą,“ – tikino filialo vadovė. Anot J. Šimanauskaitės, paslaugų plėtra ir geresnis prieinamumas buvo numatyti dar rudenį Sveikatos apsaugos ministerijos pradėtos vykdyti priklausomybės ligų centrų reformos planuose. Šiauliai yra pirmasis miestas, kuriame veiklą pradeda nauja paslauga. Tikimasi, kad programai įsitvirtinus, Privalomuoju sveikatos draudimu draustų asmenų gydymą apmokės ligonių kasos ir gerės Šiaulių filialo finansavimas.
Respublikinis priklausomybės ligų centras primena, kad gydantis priklausomybės ligas, įskaitant motyvacinę terapiją, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas ne daugiau nei 14 kalendorinių dienų. Asmenims, besigydantiems priklausomybės ligų stacionarinėje įstaigoje, taikomos visos socialinės garantijos, kaip ir gydantis nuo kitų psichikos susirgimų, o asmens gydymasis negali būti priežastis darbo sutarčiai nutraukti.