Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Metantiems rūkyti – nemokamos konsultacijos ir medikamentai
Metantiems rūkyti – nemokamos konsultacijos ir medikamentai

Nuo kovo 2 d. visų, norinčiųjų mesti rūkyti, lauks Respublikinio priklausomybės ligų centro filialai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Siūloma paslauga – 6 specialisto konsultacijų ciklas ir pirma rekomenduojamų medikamentų pakuotė nemokamai. „Metimas rūkyti yra procesas, kurio metu reikia palaikyti motyvaciją, išmokti atpažinti ir valdyti rizikingas situacijas, susijusias su atkryčiu, taip pat gelbsti ir medikamentai, kuriuos labai svarbu vartoti taisyklingai. Visa ši pagalba ir bus siūloma“, – sako RPLC ryšių su visuomene specialistė Morgana Danielė.

Kaip teigia M. Danielė, paslauga bus pirmoji tokia Lietuvoje ir unikali savo visapusiškumu. „Žmonės turės galimybę konsultuotis su specialistu ir susidaryti asmeninį metimo rūkyti planą. Specialistas domėsis jūsų progresu ir padės analizuoti – kas pasisekė, kas ne, kodėl tam tikrose situacijose nepavyko susilaikyti neparūkius, ką daryti kad išvengtumėte šių „klaidų“ ateityje. Sveikatos apsaugos ministerijai skyrus papildomų lėšų, turėjome galimybę įsigyti ir kelių rūšių medikamentų, kuriuos pagal poreikį skirs mūsų gydytojai. Su gydytoju bus galima konsultuotis ir koreguoti vaistus ar jų dozę. Norėdami suteikti galimybę paslauga pasinaudoti kuo didesniam skaičiui žmonių, nemokamai įteiksime tik pirmąją skirto vaisto pakuotę“.

Specialistė pabrėžia, kad kompleksinė pagalba yra veiksmingiausias būdas, bandant įveikti priklausomybę, rūkymas – ne išimtis. „Tai – šiuo metu labai „nuvertinta“ priklausomybė. Dažnai sakoma, kad norėdamas mesti rūkyti, tiesiog nusprendi ir neberūkai. Tačiau matome skaičius – deja, visame pasaulyje sėkmingai metusiųjų rūkyti yra labai mažai. Viena iš priežasčių – prastai suplanuoti ir dar prasčiau įgyvendinti bandymai. Net ir vaistus žmonės dažnai įsigyja, tačiau nesivargina jų vartoti pagal instrukciją. Todėl tikrai raginu pasinaudoti galimybe ir kreiptis dėl metimo rūkyti paslaugos į mūsų filialus“, –  sako M. Danielė.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, Lietuvoje rūko 34 proc. 15 metų ir vyresnių vyrų ir 9 proc. moterų. Kartais rūko 5 proc. gyventojų. Rūkymas labiau paplitęs tarp jaunesnio ir vidutinio amžiaus gyventojų. Daugiausia kasdien rūkančių yra tarp gyventojų, turinčių vidutinio lygio išsilavinimą. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad taip ir neįveikę tabako priklausomybės, kasmet pasaulyje miršta 7 mln. žmonių.