Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Vilniaus vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriuje lankosi svečiai
Vilniaus vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriuje lankosi svečiai
Vilniaus miestas turi plačiausiai teikiamą paslaugų įvairovę lyginant su kitomis savivaldybėmis, tačiau tris kartus išaugę su įvairiomis rizikomis susiję atvejai verčia sunerimti ir strateguoti naujas pagalbos galimybės.
Šiandien RPLC Vaikų ir jaunimo reabilitacijos centrą Vilniuje aplankė Vilniaus miesto savivaldybės vaiko gerovės komisijos nariai. Tai savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių, teritorinės policijos įstaigos, probacijos tarnybos, teritorinės prokuratūros, socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos ir kitų institucijų, nevyriausybinių organizacijų, dirbančių vaiko gerovės srityje, atstovai.
Pasidžiaugdamas socialine partneryste ir bendradarbiavimu siekiant padėti vaikams ir jaunuoliams integruotis į visuomenę bei gyventi pilnavertį gyvenimą, delegaciją sveikino Vilniaus filialo direktorius Giedrius Likatavičius, „Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyriaus paskirtis – padėti pažeidžiamiausioms grupės vaikams bei jaunuoliams atpažinti žalingo vartojimo priežastis ir grįžti į pilnavertį socialinį gyvenimą, mokantis naujų įgūdžių, – pranešimo metu kalbėjo VJRS vedėja dr. Giedrė Misiūnienė. Vedėja pažymėjo, kad labai svarbus gydymo momentas – jaunuolio artimieji. RPLC psichikos sveikatos specialistai pradeda darbą su CRAFT programa. Tai naujas pagalbos metodas skirtas priklausomų žmonių artimiesiems, kuri efektyviai padeda ne tik patiems priklausomiems, bet ir jų artimiausiam ratui.
Šiandien pristatytos ir moksliniais tyrimais paremtos naujausios taikomos metodikos. Tai pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijos sistema, kuria siekiama gerinti elgesio ir akademinius rezultatus. Žaidybinių veiklų modelius pristatė ir skyriaus socialinė darbuotoja Emilija Kvieskaitė – Makovejeva.
Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Lina Juškevičienė pasidžiaugė, kad turima komanda į vaiką ir jo gydymo procesą žiūri holistiškai.