Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Vilniaus filiale sustabdyta vieno gydymo skyriaus veikla
Vilniaus filiale sustabdyta vieno gydymo skyriaus veikla

Asmeniui, susijusiam su RPLC Vilniaus filialu, nustačius COVID-19, Alkoholinės ir narkotinės abstinencijos gydymo skyriaus veikla sustabdyta dėl privalomos medicinos personalo saviizoliacijos. Visi kiti stacionaro skyriai (Motyvacinės terapijos, „Minesotos“) veikia ir priima pacientus.

NVSC specialistai, su filialo administracijos pagalba, susisiekė su sąlytį turėjusiais asmenimis, aptartos jų saviizoliacijos sąlygos, jie papildomai informuojami apie reikalavimus, kurių privalo laikytis. Didelės rizikos sąlytį turėję asmenys turi izoliuotis, stebėti savo sveikatą ir, pasireiškus simptomams, kreiptis į Karštąją koronos liniją dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti atlikimo PGR metodu. NVSC primena, kad ne visi didelės rizikos sąlytį turėję asmenys tiriami – tai priklauso nuo infekcijos išplitimo konkrečiame židinyje. Svarbu, kad ištyrimas, jei specialistai nusprendžia, turėtų būti vykdomas anksčiausiai 5 dieną po turėto kontakto, kad viruso aptikimo tikimybė būtų pakankamai didelė.

Tie asmenys, su kuriais specialistai nesusisiekė, nebuvo vertinami kaip rizikingą sąlytį turėję asmenys. Tai reiškia, kad jie, kaip ir visi Lietuvos gyventojai, turi stebėti savo sveikatą ir laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių, kitų atskirų priemonių jiems imtis nereikia.