Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Vaikams ir jaunimui Klaipėdoje – pagalba arti
Vaikams ir jaunimui Klaipėdoje – pagalba arti

Šiandien, gruodžio 13 d, pradeda veikti Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialo Vaikų dienos stacionaras. Nuo šiol dar daugiau vaikų, žalingai vartojančių psichoaktyviąsias medžiagas, galės sulaukti kokybiškos ir profesionalios pagalbos.

Kiekvienas vaikas dienos stacionare gaus išskirtines, unikalias, tik jam vienam pritaikytas paslaugas. „Vaikai ir jų artimieji gaus profesionalią pagalbą, su jaunuoliais dirbs kompetentingi savo srities specialistai – vaikų ir paauglių gydytojai psichiatrai, psichologai, socialiniai darbuotojai ir ergoterapeutai. Čia bus lavinami jaunuolio emociniai, socialiniai, pažintiniai ir mokymosi įgūdžiai ir tokiu būdu kompleksiškai sprendžiamos rizikingo elgesio ir žalingo vartojimo sukeliamos problemos. Taip pat užtikrinsime nenutrūkstamą mokymosi procesą“, – naują centrą pristato RPLC Klaipėdos filialo direktorė Vaida Karulaitienė.

Dienos stacionare Klaipėdoje vienu metu pagalbą galės gauti 10 vaikų ir jaunuolių. Jaunuoliai, susiduriantys su žalingo vartojimo problemomis, stacionare galės gydytis iki 3 mėnesių. Stacionaras darbą pradės 7.30 val. – tėvai gali atvežti vaiką prieš darbo dienos pradžią ir darbą baigs 17 val., o esant poreikiui,  užimtumo laikas bus prailgintas iki 17.30 val.

„Žalingas psichoaktyvių medžiagų vartojimas pažeidžia ne tik patį jauną žmogų, jo šeimą, bet ir visą mūsų šalį, kitaip tariant, ir kiekvieną iš mūsų. Mes savo Centre, teikdami paslaugas žalingai vartojantiems vaikams ir jaunuoliams, integruojame juos į visuomenę ir jau ankstyvosiose stadijose apsaugome ne tik paauglį ar vaiką, o ir savo pačių ateitį – mažindami galimą nusikalstamumo riziką, bedarbystę, jaunų žmonių mirštamumą, didindami mokesčių mokėtojų galias, taigi galime saugiai dirbti ir gyventi tarp sveikų žmonių, nesudarydami sąlygų plisti antrinei ar tretinei žalai“, – įsitikinęs RPLC direktorius dr. Emilis Subata. Kartu su RPLC direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskiene, Klaipėdos filialo komanda ir kitais uostamiesčio sveikatos ekspertais, specialistais, sprendimų priėmėjais, politikos formuotojais jis šiandien dalyvauja centro atidarymo šventėje.

Naujasis vaikų ir jaunimo dienos stacionaras yra Paupių gyvenamajame rajone, Jaunystės g. 4.

Vaikų dienos stacionarų steigimą visoje šalyje finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.