Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Švenčiame Rasas ir Jonines
Švenčiame Rasas ir Jonines

Kad ir kaip įvairios pasaulio šalys pavadintų šią šviesos ir tamsos sandūrą ir lygybę, gamta visur vienodai atskleidžia savo galias, gyduoliškas savybes, auginančias galimybes – o tai, matyt, ir virsta bei užvardijama stebuklu.

Šiaulių filialo Stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos skyriaus socialinės darbuotojos Karolina Gykarienė ir Asta Biliuvienė siunčia linkėjimus ir įrodo faktais, kokia stipri yra gamtos terapija.

Trys valandos sąmoningo susiliejimo su savimi ir miškais, pievomis, vandenimis – ir rezultatas pranoksta viską. Netoli filialo yra Rėkyvos botaninis-zoologinis draustinis, į kurį ir buvo pakviesti pacientai pasimėgauti gamta lėčiau ir dėmesingiau. Žmonės išbandė ėjimą šiaurietiškomis lazdomis bei buvo kviečiami sąmoningai pabūti gamtoje (tam pasitelkė kelias Karolinos Gykarienės sukurtas užduotis: pastebėti, paliesti, pabūti, išgirsti, įvardinti jausmus).

„Prieš programą pacientai savo nuotaiką vertino įvairiai (6-10 balų), o po išvykos refleksijos metu vienareikšmiškai būseną visi vertino 10 balų. Įvardijo pakitusius jausmus – ramus, atsipalaidavęs, pakylėtos nuotaikos, jaučiu malonumą ir pan. Dalinosi savo įspūdžiais ir patyrimais: kam labiausiai įsiminė vandens talakšavimas, kam paukščių garsai, kam pirmą kartą išbandytas ėjimas šiaurietiškomis lazdomis. Kiekvienas rado savo laiką vietą ir būdą būti šioje išvykoje, tačiau tuo pačiu veikė kaip viena komanda besirūpindami, ar visi vietoje, kad neįliptų į duobę, kad neatsitrenktų į kelyje pasitaikiusas šakas. Išvykos metu mums, specialistėms, didelį džiaugsmą kėlė pacientų susivienijimas, vienas kito saugojimas, bendrystė, padėkos ir grįžtamasis ryšys”, – pasakoja Karolina Gykarienė.

Tad būkite visi pasveikinti gražią ir stebuklingą vasaros dieną.

Tad būkite sveiki, o jei ištinka sunkesnės akimirkos, kreipkitės į Respublikinį priklausomybės ligų centrą – čia mes priimame kiekvieną, skiriame daug asmeninio dėmesio, gydome mokslu grįstomis priemonėmis ir kartais ant sveikimo kelio užsiberiame tokių stebuklingų prieskonių.

RPLC filialai veikia penkiuose šalies miestuose.