Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
ŠIAULIUOSE – PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI
ŠIAULIUOSE – PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

Gegužės 31-ąją pasaulyje minint Dieną be tabako, į atvirą renginį Šiauliuose kvies Respublikinis priklausomybės ligų centras. Penkiuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose priklausomybės gydymo paslaugas teikianti įstaiga Šiaulių gyventojams žada interaktyvią programą ir nemokamas specialistų konsultacijas.

„Nors tabako priklausomybė nėra dažna kreipimosi į mūsų gydymo įstaigą priežastis, tačiau didžioji dalis, apie 80 proc. dėl kitokios rūšies priklausomybės besikreipiančių asmenų yra priklausomi ir nuo nikotino. Renginiais siekiame pakviesti domėtis sveikesniu gyvenimo būdu ir su tuo susijusia geresne gyvenimo kokybe. Bus surengtas protmūšis, žiūrėsime filmą ir diskutuosime apie tabako pramonę, suteiksime naudingos informacijos ketinantiems mesti rūkyti“, – ateiti į renginį ragina RPLC Šiaulių filialo vadovė Justina Šimanauskaitė.

Anot Šimanauskaitės, vienos paros be tabako, taigi, 24 valandų pakanka tam, kad organizmas išsivalytų nuo anglies monoksido, o plaučiai pradėtų išsilaisvinti nuo tabako dūmų nuosėdų. „Teigiami sveikatos ir savijautos pokyčiai motyvuoja atsisakyti tabako, tačiau tik tuomet, jei apie juos žinome ir galime stebėti vykstant. Tikrai esame girdėję, kad rūkymas kenkia, bet daug mažiau – apie tai, kokie yra specialistų rekomenduojami būdai jo atsisakyti, ir kaip nuo tokio, atrodytų, mažo žingsnio, gali pasikeisti gyvenimas. Stengiamės į problemą pažvelgti kitaip, todėl susitikimas pirmiausia skirtas pasidalinti patirtimi, motyvuotis pačiam ir įkvėpti kitą“, – į renginius kviečia J. Šimanauskaitė.

RPLC Šiaulių filiale vyksiantys renginiai – nemokami, o juose gali dalyvauti visi norintys. Atskira programa tą dieną numatyta ir kitų RPLC filialų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje pacientams. Tikimasi, kad organizuojami pokalbiai ir susibūrimai padės žmonėms atrasti daugiau laiko sau ir skirti daugiau dėmesio savo sveikatai. Priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė teigia, kad norintiems mesti rūkyti paslaugų Lietuvoje yra, tai – gydytojo psichiatro ir socialinio darbuotojo, jei reikia – psichologo konsultacijos RPLC filialuose, tačiau besikreipiančiųjų itin mažai. „Rūkymas retai tapatinamas su priklausomybe arba į tai nežiūrima rimtai. Nors rūkymo pasekmės žmogaus sveikatai yra milžiniškos, skirtingai nei su kitų rūšių priklausomybe, žalingi jo padariniai išlieka nematomi ilgus metus. Žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio rūkymui taip pat trūksta, problema jau ilgus metus yra nustumta į šalį. Tuo tarpu nuo rūkymo sukeltų ligų kasmet vien Europos Sąjungoje miršta apie 700 000 žmonių“, – aiškina dr. A. Širvinskienė.

Diena be tabako visuose RPLC filialuose bus minima pirmą kartą. Į atvirą renginį Šiaulių filiale reikalinga išankstinė registracija el. paštu siauliai@rplc.lt, renginio programą rasite čia. Renginių metu bus galimybė užduoti klausimus apie priklausomybės ligas ir gydymą.

Dienos be tabako renginius Respublikinis priklausomybės ligų centras įgyvendina kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija. Daugiau apie renginius kituose Lietuvos miestuose ministerijos interneto svetainėje.