Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Šiauliuose mažinama stigma: miesto šventėje – ir priklausomybių specialistai
Šiauliuose mažinama stigma: miesto šventėje – ir priklausomybių specialistai

Šiauliuose vyksta didžiausias miesto kultūrinis renginys – tai „Šiaulių dienos 787“. Visą savaitgalį Šiauliai bus triukšmingi ir ryškūs –  787 metų miesto gimtadienį lydės gausybė koncertų, festivalių, parodų atidarymų ir kitų turiningų kultūrinių renginių. Jau rytoj, rugsėjo 8 d., Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Šiaulių filialo socialinės darbuotojos Karolina Gykarienė ir Asta Biliuvienė bei filialo direktorė Justina Šimanauskaitė kviečia šiauliečius ir miesto svečius užsukti į palapinę Višinskio aikštėje ir prie šiltos arbatos puodelio pabendrauti su priklausomybių specialistais.

„Šiaulių filiale teikiame ypač daug ir kokybiškų paslaugų. Čia dirbantys psichologai, psichiatrai, socialiniai darbuotojai kasdien padeda sveikti daugybei vyrų ir moterų. Tačiau ne visada yra drąsu ar jauku užsukti į gydymo įstaigą, tad kviečiame susitikti neformalioje aplinkoje”, – idėją prisistatyti miesto šventės epicentre pristato RPLC Šiaulių filialo direktorė Justina Šimanauskaitė.  Pasak jos, „dalyvaujame miesto šventėje, nes norime skleisti žinią apie profesionalią ir mokslu grįstą pagalbą, pristatyti empatiškus ir daug žinančius specialistus, raginti nebijoti kreiptis pagalbos, nebijoti klausti, nebijoti atsiverti, nebijoti kalbėti apie ligą ir galimus sveikimo būdus”.

„Daug klausimų kyla ne tik vartojantiems asmenims, bet ir jų artimiesiems ir jie tikrai turi žinoti, kaip elgtis, kad padėtų, o ne dar labiau pablogintų situaciją. Todėl visą penktadienį nuo 10 val. iki 18 val. būsime šalia, kad Jums taptų ramiau, aiškiau ir saugiau. Tegu stigmai lieka kuo mažiau vietos, o svarbiausiu dalyku gyvenime tampa sveikata”, – sako Šiaulių filialo socialinė darbuotoja Karolina Gykarienė.

RPLC Šiaulių filialas teikia medicinines, psichologines ir socialines paslaugas asmenims, žalingai vartojantiems alkoholį, narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas ir jų šeimos nariams.

RPLC Šiaulių filiale teikiamos stacionarinės paslaugos:

  • alkoholinės abstinencijos sindromo simptomų gydymas ir potraukio slopinimas (iki 14 d.),
  • motyvacinė terapija ir reabilitacija (14 d.),
  • išblaivinimas esant nedidelio ir vidutinio laipsnio intoksikacijai alkoholiu ar kt. psichoaktyviosiomis medžiagomis (mokama paslauga, iki 3 d.).

RPLC Šiaulių filiale teikiamos ambulatorinės paslaugos:

  • gydytojo psichiatro, medicinos psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijos,
  • priklausomybės nuo alkoholio atkryčių prevencija vaistais,
  • mirčių nuo opioidų perdozavimo prevencija ir medikamento naloksono išdavimas;
  • priklausomybės nuo opioidų farmakoterapija metadonu;
  • pacientų artimųjų konsultavimas.

Šiaulių miesto šventės programa: https://www.siauliai.lt/news/view/miesto-sventes-siauliu-dienos-787-programa

Informacija apie RPLC Šiaulių filialo teikiamas paslaugas: https://www.rplc.lt/filialai/siauliu-filialas/

Daugiau informacijos:

Gabija Vitkevičiūtė

Strateginės komunikacijos patarėja

8 618 58833, gabija.vitkeviciute@rplc.lt