Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Senoji architektūra prisikelta naujam gyvenimui
Senoji architektūra prisikelta naujam gyvenimui

Naujam gyvenimui prikeltas medinės architektūros paveldo pastatas, esantis Vilniuje Šlaito g. 14. Į šį kokybiškai atnaujintą kultūros paveldo pastatą planuoja grįžti Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Vaikų ir jaunimo reabilitacijos skyrius.

„Šis medinis statinys yra išlaikęs nemažai autentiškų elementų:  langų ir durų angas bei įvairius fasadų apdailos ir puošybos elementus. Taip pat šis medinukas yra išsaugojęs beveik nepakitusį patalpų išplanavimą. Tačiau, siekiant jį pritaikyti naujiems poreikiams, atlikta nemažai atnaujinimų, kad skyriaus darbuotojai ir čia besigydantys vaikai bei paaugliai galėtų sveikti jaukiose, šiltose ir gražiose patalpose.“, – sako RPLC projektų vadovė Kristina Bernotaitė.

Medinukas, priklausantis Vilkpėdės ligoninės pastatų kompleksui, mena šimto metų istoriją. Nors tikslių duomenų, kada jis tiksliai iškilo, nėra, spėjama, kad jis pastatytas XX a. pradžioje, o rekonstruotas 1946-47 metais. Vilkpėdės ligoninės pastatų kompleksas ypatingas tuo, kad tai vienas iš dviejų to laikotarpio pastatų projektuotas specialiai gydymo paskirčiai ir tuo metu ši ligoninė buvo skirta geležinkeliečiams.

Dabar šis senas pastatas atgyja naujam gyvenimui – išlaikant visus paveldosauginius reikalavimus jis atnaujintas, tačiau senoji ligoninės paskirtis išlieka. Tai gražus pavyzdys, kaip išlaikant senosios architektūros autentiką, galima ją pritaikyti naujiems poreikiams.

Senasis medinukas atnaujintas iš pat pagrindų – nuo pat pamatų iki stogo.  Įvertinus, kad pastatas yra avarinės būklės, reikėjo imtis kapitalinio remonto darbų – atnaujinti šildymo, vandentiekio ir nuotekų, vėdinimo ir kitas sistemas, remontuoti tiek vidų, tiek išorę. Be to, atnaujinta tinklinio aikštelė, kad jaunieji pacientai galėtų leisti savo laisvalaikį ne tik viduje, bet ir lauke.

Naujose patalpose bus trys palatos pacientams, mokymo/laisvalaikio zonos, virtuvė, darbuotojų kabinetas ir kitos pagalbinės patalpos. Mokymo ir laisvalaikio zonos atskiriamos transformuojama pertvara, numatant galimybę keisti naudojamą funkciją. Tad tai atitiks tiek darbuotojų, tiek pacientų poreikius. Be to, pats pastatas ir jo aplinka pritaikytas riboto judumo asmenims.

Objektui skirta 567504,20 Eur su PVM statybos ir tvarkybos darbams.