Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
RPLC kviečia čiuožti ir nepaslysti
RPLC kviečia čiuožti ir nepaslysti

Vasario 1 d. Lukiškių aikštės čiuožykloje vilniečių laukia edukacinė pramoga – galimybė nemokamai pačiuožinėti ir pasikonsultuoti apie su psichiką veikiančių medžiagų vartojimu susijusią pagalbą. Renginyje informaciją teiks Vilniaus apskrities policija, Priklausomybės ligų centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. „Kartu su partneriais norime pakviesti vilniečius, bet labiausiai – tėvus ir mokytojus, penktadienį po mokslų ir darbų, nuo 15.00 iki 18.00 val. aktyviai praleisti laisvalaikį su savo vaikais ir sužinoti, kokias jaunimui skirtas paslaugas teikia Priklausomybės ligų centras, kaip šias problemas gali padėti spręsti policijos bendruomenės pareigūnai, kaip sveikai ir naudingai leisti laisvalaikį siūlo Vilniaus miesto savivaldybė,“ ­– sako Priklausomybės ligų centro atstovė spaudai, Morgana Danielė.

Specialistė pasakoja, kad Priklausomybės ligų centras dažnai sulaukia žinučių ir skambučių iš sunerimusių tėvų dėl atžalų eksperimentavimo, o kartais ir intensyvesnio psichiką veikiančių medžiagų vartojimo, todėl renginys ir padės supažindinti miestiečius su jiems tokiais atvejais prieinama pagalba. „Priklausomybės ligų centre teikiame nemokamas konsultacijas tėvams, tereikia pasiskambinti ir atvykti sutartu patogiu laiku – specialistai patars kaip tinkamiausiai elgtis konkrečioje situacijoje, o įtarus žalingą vartojimą ar priklausomybę, padės vaikui gauti reikiamą, jam pritaikytą gydymą. Policijos bendruomenės pareigūnai, pastebėję netinkamą elgesį, taip pat yra visada pasiruošę kontaktuoti su tėvais, suteikti visą reikiamą informaciją ir padėti ieškant sprendimo. Svarbu, kad prie aktyvaus laisvalaikio galimybių kūrimo mieste prisideda ir savivaldybė – taip tiek į rizikos grupę patenkantiems vaikams atsiranda daugiau galimybių lavinti įgūdžius, domėtis sveiku gyvenimo būdu, aktyvus laisvalaikis veikia ir prevenciškai“, – sako M. Danielė. Specialistė pabrėžia, kad svarbiausias vaidmuo psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijoje tenka šeimai, todėl labai svarbu, kad būtent tėvai būtų gerai informuoti apie jiems visada pasiruošusius padėti specialistus ir nedvejotų naudotis jų paslaugomis.

Sostinės savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas  Andžej Dinikis pastebi, kad Vilniuje tikrai yra daug erdvių sveikam ir aktyviam laisvalaikiui, nuolat tvarkomos viešosios erdvės, atnaujinama infrastruktūra, vyksta daug įvairių festivalių, nemokamų užsiėmimų mieste:  „Vilniaus savivaldybė kviečia vilniečius domėtis ir žinoti, kokią žalą daro psichoaktyviosios medžiagos,  padėti jomis besidomintiems draugams rinktis naudingesnį, sveikesnį ir kur kas įdomesnį gyvenimo būdą.  Vilnius – jaunimui draugiškas miestas“, – sakė A. Dinikis.

Renginio metu savivaldybės atstovai tėvams ir jų vaikams papasakos apie galimybes ir iniciatyvas, paragins prie jų prisijungti. Renginio sumanytojai tikisi, kad ateityje tokių švietimo iniciatyvų bus daugiau, o gyventojai į juos aktyviai įsitrauks.