Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
RPLC Kauno filiale įsteigtas Ergoterapijos kabinetas
RPLC Kauno filiale įsteigtas Ergoterapijos kabinetas

Respublikinio priklausomybės ligų centro Kauno filiale birželio 14 d. oficialiai darbą pradėjo Ergoterapijos kabinetas – jam pritaikytos atnaujintos patalpos, o naujos veiklos prisideda prie psichosocialinių paslaugų kokybės gerinimo. Šiame kabinete dirba kompetentingi specialistai – jau prieš tai buvo įsteigta nauja ergoterapeuto pareigybė, kurią užėmė Gabrielė Liubševičienė.

„Ergoterapijos užsiėmimų metu pacientai yra mokomi planuoti laiką, atstatyti darbinius, kasdieninės veiklos bei laisvalaikio įgūdžius ir įpročius be alkoholio ar kitų priklausomybių. Visa to mokoma pasitelkiant tikslingą, pacientams patinkančią veiklą. Taip pat gydymo laikotarpiu didelis dėmesys skiriamas paciento kognityvinių funkcijų lavinimui bei fizinės sveikatos stiprinimui.“, – teigia Kauno filialo vadovė dr. Loreta Stonienė.

Ergoterapijos užsiėmimai skirti pacientams, kurie gydosi psichosocialinės reabilitacijos skyriuje, 14 dienų programoje. Jie turi 6 grupinius užsiėmimus bei individualias konsultacijas. Ergoterapijos metu  įgyti nauji įgūdžiai prisideda prie efektyvesnių sveikimo rezultatų, nes padeda išvengti atkryčio ir jo sukeltų pasekmių.

Pasak L. Stonienės, „pacientai jau dabar patenkinti ergoterapijos teikiama nauda, kadangi vienas iš pagrindinių „įrankių“ yra tikslinga veikla, suteikianti teigiamų emocijų. Pacientai teigia, kad veikloje jaučiasi laisvai, atsipalaiduoja, nebūna vertinami, o tai skatina pasaulį matyti šviesesnėmis spalvomis ir labiau pasitikėti savimi“.

Ergoterapeuto paslaugos besigydantiems RPLC Kauno filiale teikiamos nemokamai.