Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Priklausomi asmenys vėl gali gauti gydymą
Priklausomi asmenys vėl gali gauti gydymą

Respublikinis priklausomybės ligų centras, karantino laikotarpiu teikęs paslaugas tik gydymą tęsiantiems pacientams, nuo gegužės 18 d. vėl galės priimti pirmą kartą besikreipiančius. Centro filialai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje atnaujina ambulatorinių gydytojo konsultacijų teikimą ir alkoholinės bei narkotinės abstinencijos gydymą stacionaruose. „Gydytojai vėl galės atlikti apžiūras ir skirti gydymą. Tačiau bus papildomų reikalavimų – norint gultis į stacionaro skyrių, reikės atlikti COVID-19 tyrimą“, – sako centro ryšių su visuomene specialistė Morgana Danielė.

Dėl griežtų reikalavimų, susijusių su infekcijų profilaktika, ir siekiant užtikrinti pacientų ir medicinos personalo saugumą, centro filialai dirbs nepilnu pajėgumu. „Pacientų jau lauksime nuo pirmadienio, tačiau priimti jų galėsime perpus mažiau nei įprastai. Turime užtikrinti, kad nesusidarytų eilės, žmonės nesibūriuotų, dirbantis personalas galėtų išlaikyti reikiamą atstumą, papildomo laiko užims ir patalpų dezinfekcija, kurią bus būtina atlikti po kiekvieno žmogaus apsilankymo specialisto kabinete. Nors visiems atvykusiems bus matuojama temperatūra, prašome žmonių būti samoningiems ir nevykti į gydymo įstaigą pasireiškus infekcijos simptomams, tokiems kaip karščiavimas, gerklės skausmas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas“, – paaiškina specialistė.

Paslaugų teikimas atnaujinamas etapais, todėl centro filialuose nuo pirmadienio veiklą pradeda ne visi gydymo skyriai. „Pirmajame paslaugų atnaujinimo etape stengiamės užtikrinti, kad veiktų ambulatorinis gydymas – žmonės galėtų būti apžiūrimi gydytojo, bet kiek įmanoma – tęstų paskirtą gydymą vaistais namuose ir toliau naudotųsi nuotolinėmis psichologų, socialinių darbuotojų konsultacijomis“ – sako M. Danielė. Didžiausią poreikį turintis, ir dažnai namų sąlygomis neįmanomas, alkoholinės ir narkotinės abstinencijos gydymas bus vėl teikiamas stacionare, tačiau jis nebus toks kaip anksčiau – nevyks grupiniai psichologo ir kitų specialistų užsiėmimai, bus teikiamos tik individualios konsultacijos. Norint gydytis šiame skyriuje, prieš atvykstant reikės atlikti ir COVID-19 tyrimą. Centro atstovė tikisi, kad antrajame etape RPLC vėl galės veikti visos iki karantino teiktos paslaugos.