Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
PRIENUOSE ATIDARYTAS NAUJAS ŽEMO SLENKSČIO KABINETAS
PRIENUOSE ATIDARYTAS NAUJAS ŽEMO SLENKSČIO KABINETAS

Sūduvos krašte ėmė veikti naujas žemo slenksčio paslaugų kabinetas ir mobilios paslaugos.

„Bendradarbiaudami su Prienų, Marijampolės, Vilkaviškio, Birštono bei Kazlų Rūdos priklausomybių srityje dirbančiais specialistais išgirdome, jog Sūduvos regione labai trūksta ne tik žemo slenksčio paslaugų, bet ir ekspertų, galinčių konsultuoti vietos bendruomenes, apie darbą su aktyviais psichoaktyviųjų medžiagų vartotojais bei teikti efektyvią pagalbą jų artimiesiems.

Iš tiesų, pasijautėme, kad Sūduvos regione esame labai reikalingi ir laukiami, o žinia apie mūsų teikiamas paslaugas labai greitai keliauja iš lūpų į lūpas. Jau turime klientų Birštone, Jiezne, Stakliškėse, Kazlų Rūdoje, Prienų rajone. Susilaukiame vis daugiau užklausų dėl užkrečiamųjų ligų prevencinių priemonių bei galimybės gauti socialinio darbuotojo konsultaciją.

Pirmieji susitikimai bei testavimai užkrečiamųjų ligų prevencijos tema vyko Marijampolėje. Čia užmezgėme nuoširdų bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis, dirbančiomis su atskirtyje esančiais asmenimis bei Marijampolės kalėjimu, kuris sudaro puikias sąlygas mūsų darbuotojams susitikti su nuteistaisiais.

Taip pat daug vilties teikia puikūs kontaktai su Prienų ligonine, per kurią teikiame sveikatos priežiūros paslaugas mūsų klientams ir su kuria diskutuojame, ieškant kelių ir galimybių gelbėti gyvybes, dalinant mūsų klientams ir jų šeimų nariams „Naloksoną“.

Pasidžiaugti sėkminga darbų pradžia balandžio 26 d., Prienuose įsikūrusi NVO „Gilės sodas“, pakvietė visus savo partnerius ir vietos įstaigų atstovus į naujojo kabineto pristatymo renginį – „Priklausomybės: KAIP nulaužti KODĄ“. Renginio metu „Pasitikrinome“ ar atpažįstame priklausomo asmens prototipą, įvardinome,  kokios išankstinės nuostatos dažniausiai trukdo jam padėti. Daugelis renginyje dalyvavusiųjų išreiškė nuomonę, kad labai svarbu keisti visuomenės požiūrį į aktyvius psichoaktyviųjų medžiagų vartotojus ir orientuotis į efektyvesnę pagalbą jiems, plečiant tarpinstitucinius ryšius ir kuriant plataus spektro paslaugų centrus regionuose“, pasakoja Sūduvos regiono žemo slenksčio kabineto vadovė Aldona Turauskytė.

„Gilės sodas“ RPLC organizuotame 2024 m. žemo slenksčio paslaugų konkurse gavo valstybės finansavimą, kurio dėka Prienų parapijos namuose teiks žemo slenksčio paslaugas narkotikus vartojantiems asmenims bei judėdami po visą Sūduvos regioną suteiks galimybę gauti:

  • ekspertų konsultacijas;
  • naujausią informaciją;
  • sterilias priemones;
  • tyrimus greitaisiais ŽIV testais;
  • nukreipimą į gydymą ar socialines paslaugas.

„Tai, kad atsidarė naujas žemo slenksčio kabinetas – didelis žingsnis į priekį. Ypač regione, kuriame šios paslaugos niekada anksčiau nebuvo teiktos. Galimybė steigti taip trūkstamus naujus kabinetus atsirado dėl jau trečius metus skiriamo valstybės finansavimo ir Prienuose iniciatyvi organizacija nepabijojo imtis šios reikalingos, tačiau dažnai nelengvos užduoties – dirbti didelės rizikos su narkotikus vartojančiais asmenimis. Dar vienas naujas kabinetas atsidaro Panevėžyje, tačiau čia jis pakeičia anksčiau jau veikusį kabinetą“, sako Jurgita Poškevičiūtė, RPLC žemo slenksčio veiklų koordinatorė.