Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Gydymas farmakoterapija metadonu
Gydymas farmakoterapija metadonu

Opioidų priklausomybės palaikomasis gydymas yra vienas efektyviausių mokslu pagrįstų gydymo metodų. Organizuojant ir teikiant paklaikomojo gydymo opioidiniais vaistais paslaugas, siekiama sudaryti galimybę nuo opioidų priklausomiems asmenims sumažinti ir (ar) nutraukti švirkščiamųjų ir gydytojo neskirtų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, sumažinti ligos atkryčio riziką, skatinti rūpintis ir gerinti fizinę sveikatą ir psichikos būklę, socialinę adaptaciją ir integraciją. Palaikomąjį gydymą medikamentu metadonu Lietuvos valstybė pilnai kompensuoja.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, medikamentinis priklausomybės nuo opioidų gydymas derinamas su atvejo vadybos metodu. Individualiai su pacientu dirbantis socialinis darbuotojas (atvejo vadybininkas) reguliariai teikia konsultacijas, padeda spręsti įsidarbinimo, socialinio draustumo ir kitus praktinius klausimus, siekia palaikyti ir stiprinti paciento motyvaciją sveikti. Visa tai padeda mūsų pacientams gerinti sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę.

Gydymas man labai padėjo, jis tikrai labai veiksmingas. Tikiu, kad esu šiai gydymo paslaugai skolingas gyvybę. Viskas, ko reikia, kad sveiktum su šiuo gydymu – norėti sveikti, daugiau nieko! (Aleksandras, 43 m.)

Paslauga teikiama nemokamai. Apie eilių sudarymą daugiau skaitykite čia.

Informacija atnaujinta 2022-12-27