Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Kviečiame mokytis ir tapti sertifikuotais CRAFT terapinės intervencijos metodikos specialistais!
Kviečiame mokytis ir tapti sertifikuotais CRAFT terapinės intervencijos metodikos specialistais!

CRAFT (Visuomenės palaikymo ir šeimos treniravimo metodas, angl. k. „Community Reinforcement and Family Training“) yra visame pasaulyje pripažįstama ir įrodymais patvirtinta metodika bei terapinis gydymo įrankis, paremtas kognityvinės elgesio terapijos principu, skirtas darbui su žalingai vartojančių ar priklausomybės ligomis sergančių asmenų artimaisiais. Pagrindiniai šios metodikos tikslai yra pagerinti artimųjų gyvenimo kokybę, lavinti jų elgesio ir bendravimo su žalingai vartojančiu asmeniu įgūdžius bei per šeimos narius motyvuoti jį kreiptis pagalbos, sumažinti vartojamų medžiagų kiekį.

CRAFT SPECIALISTŲ MOKYMUS IR SERTIFIKAVIMĄ SUDARO:

  1. Baziniai 15 val. mokymai. Mokymus ves vienas iš CRAFT metodo kūrėjų dr. Hendrik G. Roozen (anglų k.).  Mokymai vyks š.m. liepos 13-14 dienomis.
  1. Sertifikavimas. Praėjus bazinius mokymus pradedamas sertifikavimo procesas, kurio metu dalyviai konsultuodami vieną ar skirtingus klientus turi parengti klinikinius atvejus (garso įrašus) pagal išmoktas CRAFT procedūras. Atvejus vertins klinikiniai koduotojai, supervizuojami užsienio supervizorių. Patvirtinus 8 CRAFT procedūras, specialistas taps sertifikuotu CRAFT terapeutu. Sertifikavimo proceso trukmė priklauso nuo dalyvių ir jų atvejų pateikimo intensyvumo (~2 atvejai per mėnesį), bet ne ilgiau kaip 1 metus.
  2. Supervizijos. Sertifikavimo proceso dalyviamsvieną kartąper mėnesį bus vykdomos grupinės supervizijos (1,5 val. trukmės) su dr. Hendrik G. Roozen (anglų kalba). Pagal poreikį bus organizuojamos lietuviškos supervizijos su jau sertifikuotu CRAFT specialistu.

KAS GALI MOKYTIS CRAFT METODIKOS?

  1. Psichologai, dirbantys su priklausomybės ligomis sergančių asmenų artimaisiais vienoje iš šių įstaigų: RPLC, psichikos sveikatos centruose, visuomenės sveikatos biuruose arba Nevyriausybinėse organizacijose, teikiančiose pagalbą žalingai vartojantiems ar priklausomybės ligomis sergantiems asmenims ir jų artimiesiems. Specialistas turi dirbti praktinį darbą, t.y. vykdyti konsultacijas su klientais.
  2. Mokymai vyks anglų kalba, todėl dalyvių anglų kalbos žinios turi būti ne žemesnės nei B2 (Upper-Intermediatelygis).
  3. Specialistai, galintys įsipareigoti dalyvauti liepos 13-14 d. mokymuose bei pereiti visą sertifikavimo procesą, kurio metu reikia pateikti nuo 8 iki 15 darbo su klientais klinikinių atvejų (ne vėliau kaip iki 2023 m. liepos 13 d.).
  4. Mokymų dalyvių skaičius yra ribotas.

Birželio 20 d. 17 val. nuotoliniu būdu bus vykdoma informacinė paskaita-diskusija su sertifikuotu CRAFT specialistu apie CRAFT metodą, sertifikavimo procesą bei kitus rūpimus klausimus. Susitikimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems į paskaitą šioje anketoje: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeg7iLZtTaiVa9U3iN7CTMBQeuPfIF9v3l-BothF7d8l8W6hw/viewform

Norinčiuosius dalyvauti CRAFT mokymuose prašome užpildyti registracijos anketą (https://forms.gle/FWEdbExmHgaWXxsHA) iki birželio 30 d.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės el.paštu kotryna.mikalauskaite@rplc.lt

Mokymus finansuoja LR Sveikatos apsaugos ministerija