Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Išorinė ekspertų grupė padės užtikrinti paslaugų kokybę
Išorinė ekspertų grupė padės užtikrinti paslaugų kokybę

Šių metų pradžioje suformuota ir patvirtinta Lietuvos ir užsienio specialistų grupė, padėsianti Respublikinio priklausomybės ligų centro Metodinio vadovavimo ir monitoringo skyriui ir centro specialistams pasinaudoti Lietuvos ir užsienio mokslininkų kompetencija. Ekspertų sukauptos žinios ir patirtis bus pasitelkti rengiant nacionalines priklausomybės ligų sveikatos priežiūros metodikas, specialistų mokymo programas, organizuojant jų mokymą, formuojant konstruktyvų visuomenės požiūrį į priklausomybių sveikatos priežiūrą.

„Išorinės ekspertų grupės žinių spektras yra platus – kvietėme priklausomybių sveikatos priežiūros ir gretutinių psichikos sutrikimų diagnostikos ir gydymo specialistus, vaikų priklausomybių sveikatos priežiūros ir reabilitacijos, taip pat psichologinės pagalbos priklausomiems asmenims ir jų socialinės integracijos ir atvejo vadybos ekspertus, specialistus ŽIV ir priklausomybės klausimais. Įtraukėme ir mokymo programų rengimo bei priklausomybės prevencijos ekspertus. Kadangi priklausomybės ligą lemia daugelis veiksnių, o jos gydymas taip pat yra kompleksiškas, svarbu, kad rengiant metodikas dalyvautų kuo daugiau skirtingų sričių žinovų,“ – komentavo Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorius dr. Emilis Subata.

Išorinė ekspertų grupė dirbs nuotoliniu būdu ir teiks patariamojo pobūdžio konsultacijas, analizes ir rekomendacijas. Grupės darbe sutiko dalyvauti ir du užsienio ekspertai –  dr. Cornelis de Jongas, Radboudo universiteto (Nyderlandai) profesorius, medicinos ir filosofijos mokslų daktaras ir dr. Karlas Mannas, Heidelbergo universiteto (Vokietija) vyresnysis profesorius, medicinos mokslų daktaras. Abu šie specialistai yra ir anksčiau talkinę kolegoms Lietuvoje. Tarp ekspertų iš Lietuvos – dr. Virginija Adomaitienė, LSMU Psichiatrijos klinikos vadovė, profesorė, medicinos mokslų daktarė, dr. Arūnas Germanavičius, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos profesorius, medicinos mokslų daktaras ir dr. Asta Dervinytė‑Bongarzoni, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos mokslo darbuotoja, medicinos mokslų daktarė.

Nuotraukoje viršuje (iš kairės): dr. Cornelis de Jongas, Radboudo universiteto (Nyderlandai) profesorius, medicinos ir filosofijos mokslų daktaras; dr. Karlas Mannas, Heidelbergo universiteto (Vokietija) vyresnysis profesorius, medicinos mokslų daktaras; dr. Virginija Adomaitienė, LSMU Psichiatrijos klinikos vadovė, profesorė, medicinos mokslų daktarė, dr. Arūnas Germanavičius, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos profesorius, medicinos mokslų daktaras ir dr. Asta Dervinytė‑Bongarzoni, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinikos mokslo darbuotoja, medicinos mokslų daktarė.