Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
INVESTUOTI Į PREVENCIJĄ: 2024 M. SIEKIS, KOVOJANT SU NARKOTIKAIS
INVESTUOTI Į PREVENCIJĄ: 2024 M. SIEKIS, KOVOJANT SU NARKOTIKAIS

Daugiau kaip ~2,6 milijono(!) žmonių kasmet miršta nuo alkoholio, kasmet ~ 600 tūkstančių (!) gyvybių nusineša narkotinių medžiagų vartojimas. Psichoaktyvios medžiagos paveikia vis jaunesnius žmones (20 – 39 m.) Tai tik ką paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys.

Šiandien minime Tarptautinę kovos su narkotikais dieną (ang. World Drug Day arba International Day against Drug Abuse and Illicit Trafficking). Ekspertai ją šiemet įvardija šūkiu „Investuokime į prevenciją” (ang. Invest In Prevention).

Respublikinis priklausomybės ligų centras nuolat ir be paliovos dirba su pirmine pagalba vartojantiems žmonėms (ilgametis žemo slenksčio kabinetų koordinavimas visoje šalyje), taip pat gydo nuo priklausomybės visų amžiaus grupių žmones, suteikia visokeriopą mokslu grįstą pagalbą sveikti nuo visų įmanomų medžiagų ir elgesio priklausomybių. Centro gydytojai taip pat dažnai dirba ir savanoriškai – skaito paskaitas mokyklose, konferencijose, bendruomenėse. Taigi efektyviai investuojame į prevenciją ir tęsime toliau.

Daugiau informacijos galite rasti čia bei PSO svetainėje.