Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Giliname žinias apie elgesio priklausomybes
Giliname žinias apie elgesio priklausomybes

Šiandien RPLC darbuotojai dalyvauja paskaitoje „Elgesio priklausomybės“. Paskaitą veda Dr. Norbertas Skokauskas – Norvegijos Mokslo ir Technologijos universiteto profesorius (Vaikų ir paauglių psichiatrija), Pasaulinės Psichiatrų asociacijos, Vaikų ir paauglių psichiatrijos sekcijos pirmininkas ir mokslinio publicistinio žurnalo „World Child and Adolescent Psychiatry“ redaktorius.

Kai beveik prieš ketvirtį amžiaus Dr. Norbertas Skokauskas su kolegomis paskelbė ko gero pirmąjį straipsnį apie elgesio priklausomybes Lietuvos mokslo spaudoje, tema buvo nauja ir mažai žinoma. Tuo metu dar buvo manoma, kad tam, jog kam nors būtų diagnozuotas priklausomybės sutrikimas, reikalinga fizinė priklausomybė, kuriai būdingi abstinencijos simptomai. Tačiau šiuo metu mažai kas abejoja, kad priklausomybė nuo elgesio gali pasireikšti su visomis neigiamomis pasekmėmis, išskyrus fizines problemas, su kuriomis susiduria priklausomi nuo psichoaktyvių medžiagų žmonės.

Ši paskaita skirta apžvelgti elgesio priklausomybes, ypatingą dėmesį skiriant vaikams, paaugliams ir jaunimui bei akcentuojant pokyčius diagnostikoje ir pagalboje.