Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
EKSPERTŲ LYGA: PRADEDAMAS BENDRADARBIAVIMAS SU SMART RECOVERY
EKSPERTŲ LYGA: PRADEDAMAS BENDRADARBIAVIMAS SU SMART RECOVERY

EKSPERTŲ LYGA: Asociacijos „SMART recovery“ prezidentė Dalia Skunčikienė šiandien RPLC direktoriui dr. Emiliui Subatai ir pavaduotojai dr. Aušra Širvinskienei pristato pagalbos priklausomiems žmonėms ir artimiesiems programą SMART Recovery.

„SMART – tai savęs valdymo ir pasveikimo mokymai (ang. Self Management and Recovery Training). Programa pritaikyta dirbant su įvairių medžiagų (alkoholio, narkotinių medžiagų, nikotino ir kt.) bei elgesio priklausomybėmis. Ji skirta įvairaus amžiaus grupėms – ir suaugusiems, ir paaugliams. Užsiėmimuose dalyvaujantys asmenys gali objektyviau vertinti savo isitikinimų sistemas ir ginčyti savo įsitikinimus, kai jie nepadeda siekti tikslo – tapti nepriklausomais nuo priklausomybę sukeliančio elgesio ir susikurti sveikesnį, pozytivesnį ir didesnį pasitenkinimą teikiantį gyvenimo būdą“, – teigia Dalia Skunčikienė.

Tikslų siekiama taikant kognityvinės elgesio terapijos (angl. Cognitive Behavioral Therapy) metodą.

Sveikimo programa remiasi 4 punktais: motyvacijos stiprinimas ir palaikymas, susidorojimas su potraukiais, problemų sprendimas ir gyvenimo būdo balansas. Taip pat taikomi atkryčio prevencijos įgūdžiai, įskaitant dirgiklių ir didelės rizikos situacijų atpažinimą ir būdus, kaip pagerinti savo socialinės paramos tinklą.

RPLC direktorius dr. Emilis Subata įsitikinęs, kad „inovatyvus ir tikslingas bendradarbiavimas su SMART Recovery specialistais praplės mūsų darbuotojų žinias ir kompetencijas ir dar labiau atlieps visuomenės poreikius – gyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą be priklausomybių.“

Daugiau informacijos: www.smartrecovery.lt