Atvejo vadybos mokymai žemo slenksčio kabinetų darbuotojams

Kad pagalba žalingai vartojantiems ar priklausomybę nuo psichoaktyvių medžiagų turintiems žmonėms būtų efektyvi, reikia atsižvelgti į jų motyvaciją, medicininės ir socialinės pagalbos prieinamumą, teisinių problemų sprendimo galimybes, socialinės aplinkos įtaką. Specialistams, kasdien dirbantiems su tokiais asmenimis ir stengiantis suteikti individualizuotą pagalbą, gali kilti iššūkių.
Todėl šiandien žemo slenksčio kabinetų darbuotojai susirinko į RPLC organizuotus atvejo vadybos metodo mokymus, kurių tikslas – plėsti turimas žinias apie efektyvios atvejo vadybos principus ir taikymą, siekiant užtikrinti kokybišką pagalbos procesą.
Mokymus veda „Atvejo vadybos mokymų programos metodikos“ rengėja, RPLC direktorė dr. Aušra Širvinskienė ir programos konsultantė, RPLC Metodinio vadovavimo ir monitoringo skyriaus specialistė Dovilė Mačiulytė.
Žemo slenksčio kabinetai veikia 11-oje šalies savivaldybių. Juose keičiami adatos ir švirkštai, dalijamos dezinfekcijos priemonės, prezervatyvai, tvarsliava, teikiamos asmens higienos paslaugos, perrišamos žaizdos, atliekami atrankiniai greitieji ŽIV, hepatito B ir C, sifilio tyrimai, švirkščiamuosius narkotikus vartojantys asmenys ir jų artimieji konsultuojami bei informuojami apie įvairias pagalbos galimybes.