Šriftas:
A A A
Fonas:
Baltas Juoda
Iliustracijos:
Rodyti Slėpti
Close
Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva „Žvelk giliau“
Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva „Žvelk giliau“

„Žvelk giliau” siekia edukuoti ir ugdyti tolerantišką Lietuvos visuomenę, turinčią pakankamai žinių apie psichikos sveikatos svarbą ir problemas. Viena iš priemonių projekto siekiams įgyvendinti – psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva. Ji įgyvendinama su užsienio partnerių pagalba, perimant jų patirtį.

Psichikos sveikatos ambasadorius – žmogus, kuris dalijasi savo patirtimi apie psichikos sveikatos sunkumus savo arba savo artimųjų gyvenime įvairių veiklų bei renginių metu ir mezga socialinius kontaktus.

Socialinio kontakto veikla, kai asmuo, patyręs psichikos sveikatos sunkumų, dalijasi šia patirtimi su kitu to nepatyrusiu asmeniu – gana pasiteisinęs būdas mažinti psichikos sveikatos stigmą visuose pasaulio regionuose (žurnalo „The Lancet“ komisijos 2022 m. ataskaita).

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, koordinuoja Higienos instituto psichikos sveikatos centras.

Daugiau informacijos adresu www.zvelkgiliau.lt, „Facebook“ paskyroje Žvelk giliau.

Tikslas: Įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų savo ar savo artimųjų gyvenime tapti psichikos sveikatos ambasadoriais ir dalintis patirtimi savo bendruomenėse

Projekto biudžetas: 15 000 Eur.

Šalys:

Lietuva

Data: 2023 m. balandžio – gruodžio mėn.
Rezultatai:

Įgyvendinti 2 ambasadorių mokymai

Surinkta 6 ambasadorių komanda

Užmegztas 221 socialinis kontaktas

Įgyvendinti renginiai su ambasadorių pranešimais:

  • 3 kontaktiniai 8 val. mokymai psichikos sveikatos raštingumo ir stigmos mažinimo tema asmens sveikatos priežiūros specialistams „Psichikos sveikata, žalingas vartojimas ir stigma“, apmokyti 60 specialistų.
  • 2 susitikimai su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Filosofijos fakulteto studentais;
  • Nuotolinis seminaras-diskusija žemo slenksčio kabinetų specialistams;
  • Kontaktinis renginys–diskusija stigmos mažinimo tema „Subalansuota mokytojams, bet tinka visiems: pokalbiai apie psichikos sveikatą“ Renkuosi mokyti bendruomenei;
  • Susitikimas su ambasadoriumi Centro poliklinikos Atvirame centre „(Ne)priklausomybė: ar vis dar gėda kalbėtis?“